+
לרגל המצב וההנחיות הממשלתיות, אנו נאצלים לבטל את כל אירועי פסטיבל ירושלים לאומנויות 2020. יש בנו אמונה ותקווה לקיים את הפסטיבל בהמשך, כשכולנו נחזור לימים שקטים ולשגרת עבודה. תודה לכל הרוכשים, המתעניינים והתומכים.
לימים שקטים יותר,
צוות הפסטיבל

סטיגמטה علامات Stigmata

22/06
יב' תמוז

20:30

תיאטרון החאן - אולם 2

סטיגמטה علامات Stigmata

סטיגמטה הוא מופע יחיד המסכם שנתיים וחצי של פעילות בכלא, במהלכן הנחתה השחקנית היוצרת קבוצות תיאטרון בכלא. משתתפי הקבוצה הם אסירים פליליים שנידונו לתקופות מאסר ממושכות, חלקם למאסרי עולם בלתי קצובים. במהלך המפגשים האסירים מספרים על ילדותם, על משפחתם וגם על היומיום בכלא. הם משתפים בכאבי המאסר – העדר הפרטיות, הגעגועים לבית וקונפליקטים עם אסירים אחרים בחיים הצפופים שבכלא. לעתים הם נוגעים בסיפורי העבירה שבגינה הגיעו לרַצות את המאסר. בין הסיפורים בולטים "סיפורי הסטיגמטה" שהם סיפורים העוסקים בסימנים בגוף כמו צלקות, קעקועים, פציעות וסימנים אחרים שמורגשים ואינם ניכרים לעין.

סיפורי הסטיגמטה מחדדים את השאלה – האומנם העבריינים "מסומנים" ומשהו פגום בגופם? האם הגורל שלהם חתום בבשר? והאם העבריינים נמצאים מצדו האחד של המתרס ואנחנו, "האזרחים ההגונים", מצדו האחר או שגם בגופנו שלנו טבועים אלימות ורוע וכאבים?

המופע הוא ניסיון להשתמש בגוף ככלי להבין את האחר. שחקנית אישה "נורמטיבית" מגלמת גברים, אסירים, עבריינים, יהודים וערבים, ומביאה לבמה ייצוג של גופם, קולם ודבריהם. המאמץ הזה נובע מאמונה ביכולת שלנו לשמש זה עבור זה "כלים שלובים" ולהדהד חוויות אנושיות זה בגופו של זה

 

 

 

כניסה חופשית

שחקנית יוצרת: שולמית קיציס I במאית: הדס סלבסט I תלבושת: עדיאל אריאל I תאורה: איתמר הורי I קריינות: דן עופרי I מוזיקה: דינה אייזן ואלון מרקוס I

צילום: מיכל קלירס נזרי

כניסה חופשית

רכישת כרטיסים

מופעים דומים

חזרה לתוכניה
שינוי גודל גופנים
ניגודיות