+
לרגל המצב וההנחיות הממשלתיות, אנו נאצלים לבטל את כל אירועי פסטיבל ירושלים לאומנויות 2020. יש בנו אמונה ותקווה לקיים את הפסטיבל בהמשך, כשכולנו נחזור לימים שקטים ולשגרת עבודה. תודה לכל הרוכשים, המתעניינים והתומכים.
לימים שקטים יותר,
צוות הפסטיבל

SOLANGE

02/06
ג' סיוון

20:30

הפרסה - אולם 4

SOLANGE

SOLANGE היא דמות המתפרקת ונבנית, נתמכת ותומכת. היא מוגבלת, מגבילה, נעה בין פנטזיה, נוסטלגיה והתמודדות עם הכאן ועכשיו. כמהה לרקוד את החיים כמו שהיו, אך נאלצת להתמסר לשינויים שקורים בגוף.

דנה מקדישה ויצרה את SOLANGE בהשראת שתי הסבתות שלה. אחת הייתה חולה במשך שנים בטרשת נפוצה, מחלה אוטואימונית שפוגעת במערכת העצבים וגורמת לשיתוק הגוף. "ראיתי את הגוף הקמל, את צלילות הראש ורוח החיים אל מול הגוף שבוגד ומפסיק לעבוד". סבתה השנייה חלתה בסוף חייה בדמנציה ולאחר מכן לקתה באירוע מוחי. "הגוף הפסיק לפעול ברגע, וגם הראש והתקשורת במהרה. נותר גוף משותק, אפתי, קפוץ ונוקשה".

כמו ביצירותיה הקודמות, גם בזו דנה מציגה מהלך ריגשי עמוק ושפה פיזית וירטואוזית עשירה. במרכז העבודה עומד מחקר פיזי הבוחן את ההשפעות של הגוף החולה ומנגד את העושר שנוצר עבור הרקדנים על אף אותן מגבלות.

שלושת הרקדנים מחוברים נראים כמו דמות אחת שלאורך כל העבודה משתנה בצורותיה ומדגישה איכויות והתמודדויות שונות. יצירה זו היא שילוב של חוויות שונות, מנעדים רגשיים, אינטימיות ומאבק מתמשך.

SOALNGE עלתה בבכורה ביוני 2021 ונוצרה בתמיכת הקרן ליוצרים עצמאיים מטעם משרד התרבות והספורט ובתמיכתו של סטודיו נעים.

כניסה חופשית

כוריאוגרפיה: דנה מרכוס
רקדנים יוצרים: דור פרנק, שמואל חלפון ודנה מרכוס
ניהול חזרות והצגה: דנה שובל
עריכה מוסיקלית: איתן בלכטר
עיצוב תאורה: עומר שייזף

צילום תמונות: אבי גולרן ואהוד מלמד
צילום וידאו: דניאל פייקס
עריכת וידאו: מור פולנואר

כניסה חופשית

רכישת כרטיסים

מופעים דומים

חזרה לתוכניה