+
לרגל המצב וההנחיות הממשלתיות, אנו נאצלים לבטל את כל אירועי פסטיבל ירושלים לאומנויות 2020. יש בנו אמונה ותקווה לקיים את הפסטיבל בהמשך, כשכולנו נחזור לימים שקטים ולשגרת עבודה. תודה לכל הרוכשים, המתעניינים והתומכים.
לימים שקטים יותר,
צוות הפסטיבל

שדרת גן העשרים – אסופה של יצירות תנועה, קול ושיחה

08/06
י"ט סיוון

19:00-22:00

שדרות גן העשרים

שדרת גן העשרים – אסופה של יצירות תנועה, קול ושיחה

שדרת גן העשרים – אסופה של יצירות תנועה, קול ושיחה

הגן מחבר בין שני רחובות בשכונה, כאילו נועד להרגיע את התנועה בשניהם. רגע של נשימה עמוקה ירוקה, של חיבור בין עורקי העיר. שדרת גן העשרים תתמלא ביצירות סאונד, תנועה ושיחה, בשאיפה להתחבר לתדר של המקום הזה, הנדיר במחוזותינו.

היצירות:

שיר ישיר ללב  – יוספה זאוש
על השולחן תפריט שירי הרפיה וריפוי לצד שירי ערש. הקהל המזדמן מוזמן לעצור לרגע ולבחור שיר מתוך התפריט.  פרפורמנס מוזיקלי שנועד להמיס חומות ולקרב לבבות בירושלים.

"מאחורי השיח" – חנן אנאנדו מארס
הדיבור שכיח, השיח לא.
שיח מאחורי השיח, להקשיב להשמיע לשהות להרגיש להניח.

"בין העצים" – נעמי שלו
מאחת המרפסות בשדרה, יפציע קולה הענוג של הזמרת נעמי שלו, שתשלח לכל מעריציה למטה פיסות קלאסיקה אופראית. זוהי מחווה לבית התרבותי שמאחורי המרפסת, בו גרה מלכה מטות, מוותיקות השכונה, ולעוד בתים רבים בבית הכרם הישנה. ילווה בגיטרה: ניב לוי

עצירה [  وقوف ]
יצירה המציבה את העצירה כמוטיב המרכזי שלה, ומייצרת הפרעה כוריאוגרפית לעוברים והשבים, כהצעה להתנהלות אלטרנטיבית במרחב החברתי, הפוליטי, והקהילתי שאנחנו חיות בו.
בהשתתפות פרפורמריות יהודיות וערביות מתוך הקהילה. זוכת פרס היצירה במרחב הציבורי בפסטיבל עכו 2022.

כוראוגרפיה / מאיה ברינר
הדרכה קולית / לונא אבו נסאר
הפקה ושותפה ליצירה / נועה דר
עיצוב תלבושות / תמר בן כנען

מרחב משתנה – הראל גל
מרחב סונורי הנוצר מצלילי גונג ונוף צלילי בסביבה הטבעית של גן העשרים. היצירה מתייחסת ומתכתבת עם מושג ההשתנות במספר ממדים: הממד הפיזי, המושפע ממיקום הכלי והמבצע. הממד הרגשי, המושפע מנוכחות הכלי והקשבה לצליליו והממד הרוחני- הקשבה מודעת לצלילי הגונג, המזמנת חקירת חוויה פנימית.

בבואה
קבוצת מאזינים מגיעה למרחב פתוח, עוטה אוזניות אלחוטיות ונכנסת בדיוק לעולם שבו הייתה קודם לכן. אך הכל שונה. "בבואה" היא יצירה מוזיקלית אקו-אלקטרונית, העושה שימוש בסביבה המיידית, הספונטנית כחומר גלם ומבקשת לבדוק את יחסי הגומלין באינטראקציה שבין האדם לסביבה. מתי האדם הוא הגורם הפעיל, ומתי המרחב? מי משפיע על מי, ובאיזה אופן?
יוצרים ומבצעים: אור אלוני, נויה פוקס, יובל יצחקי.

 

כניסה חופשית

שדרות גן העשרים, בין השעות 22:00-19:00
בין הרחובות ביאליק והחלוץ, בית הכרם

כניסה חופשית

רכישת כרטיסים

מופעים דומים

חזרה לתוכניה