+
לרגל המצב וההנחיות הממשלתיות, אנו נאצלים לבטל את כל אירועי פסטיבל ירושלים לאומנויות 2020. יש בנו אמונה ותקווה לקיים את הפסטיבל בהמשך, כשכולנו נחזור לימים שקטים ולשגרת עבודה. תודה לכל הרוכשים, המתעניינים והתומכים.
לימים שקטים יותר,
צוות הפסטיבל

שיר מחאה פשוט

30/05
כט' באייר

20:30

בית העם

שיר מחאה פשוט

פסטיבל ירושלים לאמנויות ייפתח בהפקת מקור חד פעמית מיוחדת שבמרכזה שירי מחאה שנכתבו בתקופות שונות ובנושאים שונים.

ישראל ידעה לאורך השנים מהפכות חברתיות שעיצבו אותה להיות מי שהיא, על החברה המיוחדת והמגוונת שבה. בשנת 1971 קמה בירושלים תנועת מחאת הפנתרים השחורים על-ידי צעירים משכונת מוסררה בירושלים. התנועה פעלה להעלאת המודעות הציבורית לנושאים חברתיים בישראל ופעלה במקביל לתנועות דומות במקביל בעולם. הפנתרים הציפו נושאים כאובים והובילו לשינויים חשובים המהדהדים עד לימינו.

ערב שירי המחאה שיפתח את פסטיבל ירושלים לאמנויות יכלול אסופה של שירי מחאה ישראליים משנות השבעים ועד היום. מתוך הים הגדול של שירי מחאה חשובים וידועים, נבחרו כמה מהם מתוך ניסיון לשרטט את פניה המיוחדים של החברה הישראלית, החל משנות השבעים ועד ימינו. שירים הנותנים פרשנות עכשווית שהביאו לשינוי מהפכני בישראל. צירוף בין חומרים פיוטיים לחומרים השאובים מן היום יום. בערב זה אנו שואפים להביא את המגוון הישראלי הכל כך מיוחד לתוך המרחב הישראלי העכשווי. מרחב אשר מזרח ומערב שזורים בו, בייחוד בעיר ירושלים, בה תמהיל זה נוכח באופן מיוחד ובולט.
בערב ישירו מיטב מהיוצרים העכשוויים, ובהם – אבנר גדסי, עדן דרסו, ערן צור וקרולינה.

על הבמה הרכב שנבנה במיוחד למופע בניצוחו והפקתו המוזיקלית של אלעד לוי.

במופע ישתתפו בהקראת שירה – דפני ליף וראובן אברג'יל

כניסה חופשית

מחיר מיוחד לחברי "ירושלמי" כרטיס ב 40 ש"ח בלבד!


אין לך "ירושלמי"? הרשם בחינם כאן

כניסה חופשית

רכישת כרטיסים

מופעים דומים

חזרה לתוכניה