+
לרגל המצב וההנחיות הממשלתיות, אנו נאצלים לבטל את כל אירועי פסטיבל ירושלים לאומנויות 2020. יש בנו אמונה ותקווה לקיים את הפסטיבל בהמשך, כשכולנו נחזור לימים שקטים ולשגרת עבודה. תודה לכל הרוכשים, המתעניינים והתומכים.
לימים שקטים יותר,
צוות הפסטיבל

מופע משותף – כלה לבנה כלה שחורה | SEVEN FEELINGS

31/05
א' סיוון

20:00

בית מזיא

מופע משותף – כלה לבנה כלה שחורה | SEVEN FEELINGS

שתי עבודות של שתי יוצרות ירושלמיות מקבוצת היוצרות והיוצרים של קרית יובל שהחלה לפעול לפני שנתיים. בשני המופעים מזרח ומערב נפגשים באופן בלתי שגרתי ומפתיע: במופע Seven Feelings,  גיטרה, סקסופון, טאבלה (תוף הודי) ורקדנית נפגשים על הבמה. ב"כלה לבנה כלה שחורה" – פלמנקו ספרדי בעברית פוגש את שיר השירים המקראי-ישראלי בפרשנות נשית מקורית.

 

כלה לבנה כלה שחורה

שיר השירים הוא טקסט יהודי עתיק של חיזור ואהבה, של כאב של תשוקה, געגועים ופרידה.

פלמנקו היא אמנות אנדלוסית ספרדית המביעה באמצעות תנועה, קצב וצליל קשת של רגשות ותמונות חיים עזות מבע. 

פלמנקו שיר-השירים הוא מופע-פרשני חדש של המגילה התנ"כית, מפגש ישראלי מעודכן בין ירושלים וספרד, בין מזרח ומערב ים תיכוני. הפרשנות הנשית של הטקסט הקדום, כפי הנראה ראשונה מסוגה, היא רב תחומית ומבוצעת בגוף, במוסיקה, ובוידאו ארט טקסטואלי.

ב"כלה לבנה כלה שחורה" שילוב משולש: מחול, מוסיקה וטקסט. הטקסט העברי הופך ליסוד שזור במופע ומעמיק את חווית הפלמנקו אשר באופן מסורתי מובעת בצליל ובתנועה בלבד: עלילת המופע נתפרה מטקסט ערוך של "שיר השירים"; המופע מושר בעברית; וגוף רקדנית הפלמנקו – הכלה השחורה-לבנה – נכתב אף הוא באותיות של רגש ואהבה בוידאו ארט מקורי בביצועה של טניה שרייפל.

מיכאלה הררי, אמנית הפלמנקו, רוקדת במופע "כלה לבנה כלה שחורה" את שיר השירים מעין מבטה של כלה שחורה-לבנה המחפשת את אהובה, מתייחדת עימו ונזנחת לאנחות. 

לצלילי שירתם של דניאל קולבן, יוצרת וזמרת ירושלמית, ויהודה שווייקי, אמן שירת הפלמנקו והמלחין הראשי של המוסיקה המקורית במופע – הסחרור הרגשי, האהבה הנכזבת והדרמה הנפשית של הכלה הרדופה מתערבלים על הבמה במופע אפל ומקודש – עד הסוף הבלתי נמנע.

 

Seven Feelings

אנסמבל Seven Feelings החדש מנגן מוזיקה מקורית בהלחנת היוצרת והגיטריסטית שרון בר יעקב. יחד עם הסקסופוניסטית, נועה רצ'קה, חברה בהרכב הפיראטיות, נגן כלי ההקשה המומחה במוזיקה הודית קלאסית, איתמר דגן, והרקדנית והיוצרת באמנות הפלמנקו, מיכאלה הררי, Seven Feelings מזמינה את הקהל למסע מרגש, השואב ממזרח וממערב. הלחנים מאמצים אלמנטים ממוזיקה פרסית, הודית, ג'אז, פלמנקו ומוזיקת בארוק מערבית.

ריקוד הפלמנקו מוסיף שכבה חושנית דרך שימוש בשפת התנועה ואלמנטים אקוסטיים של רקיעות רגליים ונגינה בקסטנייטות, כך ששילוב המחול ביצירה נותן למוזיקה מימד נוסף של תנופה ותעוזה.

המפגש הלא קונבנציונאלי בין הסגנונות והאיכויות יוצר חוויה עמוקה לאוהבי המוזיקה והתרבות.

כניסה חופשית

כלה לבנה כלה שחורה

בימוי ועריכת-המחזת טקסט: מריאנה קרונפלד
ריקוד, סולנית וכוריאוגרפיה: מיכאלה הררי
שירה, נגינה ולחן: דניאל קולבן, יהודה שויקי (שוקי), עילי בורלא, יובל קאופמן, אופיר עטר
תאורה ומפינג: טניה שרייפל

 

Seven Feelings

לחנים, עיבודים וגיטרה: שרון בר יעקב
סקסופון: נעה ריצ'קה
טאבלה:
איתמר דגן
כראוגרפיה וריקוד: מיכאלה הררי

כניסה חופשית

רכישת כרטיסים

מופעים דומים

חזרה לתוכניה