+
לרגל המצב וההנחיות הממשלתיות, אנו נאצלים לבטל את כל אירועי פסטיבל ירושלים לאומנויות 2020. יש בנו אמונה ותקווה לקיים את הפסטיבל בהמשך, כשכולנו נחזור לימים שקטים ולשגרת עבודה. תודה לכל הרוכשים, המתעניינים והתומכים.
לימים שקטים יותר,
צוות הפסטיבל

מֵחָדָשׁ – אמנויות קמות לתחיה

25/06
טו' תמוז

10:00-14:00

המפעל - מקום לשירה - המוזיאון ליהדות צפון אפריקה

מֵחָדָשׁ – אמנויות קמות לתחיה

 

אתגרים רבים ניצבו בפני עולם התרבות בתקופת נגיף הקורונה. הכל כאילו קפא. במות מאובקות, דוכני מכירת כרטיסים סגורים, ציוד תאורה והגברה נעול לזמן ממושך מדי במחסנים, רצפות פרקט מיותמות מרקדנים ושחקנים, יצירות אמנות גלמודות ללא עין מביטה, מילים מדוברות שהושתקו. כל הצלילים, התנועות, הצבעים והמראות, שכה נזקקו לקהל כדי לקום לתחייה – נשארו מבודדים, מסוגרים ומרוחקים, וכולנו התגעגענו…

במֵחָדָשׁ, האמנויות קמות לתחיה. נחגוג יחד את שובו של המפגש החי של היוצרים והקהל, בחוץ, ברחוב, במוסדות התרבות והאמנות, באחד המקומות היפים בעיר. בהזדמנות ייחודית זו של הפשרת הקרח מעל פני התרבות, נבקש לחוות ולהתנסות באמנות שקמה לתחייה לאחר שנת הקורונה, ולהיזכר מחדש כמה היא חיונית ומענגת עבורנו.

10:00-13:00 –  חגיגה אמנותית רב-תחומית אותנטית: אמני ירושלים עם מגוון יצירות קסומות של מסורת וחידוש – כיתות אמן, סדנאות, מוזיקה חיה, הצגת ילדים ושעת סיפור, גלריה פתוחה, פרפורמנס, מחול, פיוט, וספוקן וורד.

חלק זה יתפרס על פני מספר מוקדים שבפינות החמד במתחם המערבים: המפעל, מקום לשירה, המרכז העולמי למורשת יהדות צפון אפריקה, וחצר המזרקות.

13:00-14:00 –  תהלוכת התחייה הירושלמית עם תזמורת הרחוב – "הפיראטיות", בשילוב מופע מרהיב של בובות הענק מבית היוצר של תיאטרון "האייל המרקד".

 

 

 

כניסה חופשית

ייזום וניהול: משה דה גרציה, אילנה אמסלם, גלית עובדיה

ניהול אמנותי ואוצרות: משה ולדמן ובשמת חזן

הפקה: הירשמן הפקות

כניסה חופשית

רכישת כרטיסים

מופעים דומים

חזרה לתוכניה
שינוי גודל גופנים
ניגודיות