fbpx
+
לרגל המצב וההנחיות הממשלתיות, אנו נאצלים לבטל את כל אירועי פסטיבל ירושלים לאומנויות 2020. יש בנו אמונה ותקווה לקיים את הפסטיבל בהמשך, כשכולנו נחזור לימים שקטים ולשגרת עבודה. תודה לכל הרוכשים, המתעניינים והתומכים.
לימים שקטים יותר,
צוות הפסטיבל

בית האמנים

30/03
ה ניסן

09:00-21:00

שמואל הנגיד 12

בית האמנים

18:00
מפגש עם מרי שק, אוצרת התערוכה "הספר השחור": על התערוכה: כחלק ממחקר לקראת תערוכה בבית פרויד בלונדון בשנת 2018 רכש ברשת האינטרנט האמן גדעון רובין, עיתונים ישנים משלהי שנות ה-30 של המאה ה-20, המתייחסים לתקופה שבה נמלט פרויד מווינה ללונדון. באחד המשלוחים גילה לתדהמתו עותק של חוברת מ-1939, ובה תרגום לאנגלית של אחד מפרקי האוטוביוגרפיה של אדולף היטלר, מיין קאמפף, כחלק מסדרת חוברות, שראו אור באנגליה כמגזינים שבועיים. על עטיפת החוברת צוין, כי כל ההכנסות ממכירתן קודש לצלב האדום באנגליה. בניגוד לספר הידוע לשמצה, החוברות לוו באיורים, בציורים ובתצלומים מגרמניה הנאצית וממקומות אחרים בעולם, בכלל זה תל אביב. רובין החליט לרכוש את המהדורה כולה, על 18 החוברות שבה. בעבודה סיזיפית יומיומית, שהחלה כאקט רגשי אישי, מחק כל מילה ומילה בגוף הטקסט בצבע שחור, ובמקביל שינה ו/או מחק את כל הציורים והתצלומים המלווים אותו. בסגנונו האופייני עיבד רובין את הדימויים המצולמים על ידי מיסוך פני הדמויות המתוארות ומחיקת סמלי התעמולה הנאצית. ההשחרה השיטתית הניבה סדרה של עבודות מונוכרומטיות מופשטות, המייצגות מהלך של נִטרול סמלי, בבחינת "כתיבה" מחדש של הספר השטני והפיכתו לספר שחור. הספר השחור של רובין הוצג לראשונה במוזיאון פרויד בלונדון בשנת 2018. הצגת התערוכה במתכונת שונה בבית האמנים בירושלים מעוררת תהודה סמלית ואחרת.

18:45
מפגש עם מרי שק, תאמר דברי הקדמה לסרטו של דויד טבול זיגמונד פרויד, יהודי ללא אלוהים צרפת 2019 | 90 דק' | צרפתית | תרגום לאנגלית. על הסרט: דויד טבול, במאי, אמן וסופר צרפתי, פורש את מסכת חייו של אבי הפסיכואנליזה, זיגמונד פרויד, מן הדמויות המשפיעות ביותר במאה ה-20, תוך התבססות על מכתביו האישיים. הוא משתמש בסרטי ארכיון ובתצלומים מן התקופה, הנדמים לעתים כציורים, ואלה מלוּוים בקריינות, המפיחה בסרט חיים ומעצימה אותו בממד קולי ובעומק נוסף. השימוש בכל אלה כדי לגולל את סיפור חייו של פרויד מוליד יצירת מופת פיוטית, היסטורית ודרמטית כאחת.

19:00
מפגש עם המעצבת התעשייתית עפרי ליפשיץ, סביב הצגת תערוכתה Industrial One Of 3.0 (תערוכה בסדרת "נדבך" 22). על התערוכה: המפגש בין האנושי לבין הממוכן והמקודד מצוי בלב תערוכתה של המעצבת התעשייתית, עפרי ליפשיץ. מפגש זה בא לידי ביטוי בחיבור בין אהבתה של ליפשיץ לקראפט ולחומר לבין המציאות, שבה הולכים ומיטשטשים הגבולות שבין האדם, המכונה והמדיה הדיגיטלית. ראשיתו של התהליך בפיתוח מכונה, המופעלת על ידי אלגוריתם (קוד), המדמה ייצור ידני של כלי אוכל מקרמיקה. הקוד מאפשר למכונה טווח תנועה רחב, כך שבתהליך הייצור כל כלי מתקבל כיחיד במינו (one of a kind).

כניסה חופשית

במיוחד לכבוד הפסטיבל יפתחו 9 גלריות את דלתותיהן ל- 12 שעות של שוטטות חופשית ומגוון אירועים שיתקיימו במקביל.
כמו כן, יתקיימו שלושה סיורי גלריות מודרכים  – לפרטים נוספים והרשמה לסיורים לחצו כאן

החל משעה 21:00 יתקיים אירוע נעילת הפסטיבל – חי בטדי – אירוע נעילת פסטיבל ירושלים לאמנויות

 

קרדיט:
גדעון רובין, הספר השחור עמ' 511-510, 2017, גואש על נייר, צילום ריצ'רד איווי

כניסה חופשית

רכישת כרטיסים

מופעים דומים

חזרה לתוכניה
שינוי גודל גופנים
ניגודיות