+
לרגל המצב וההנחיות הממשלתיות, אנו נאצלים לבטל את כל אירועי פסטיבל ירושלים לאומנויות 2020. יש בנו אמונה ותקווה לקיים את הפסטיבל בהמשך, כשכולנו נחזור לימים שקטים ולשגרת עבודה. תודה לכל הרוכשים, המתעניינים והתומכים.
לימים שקטים יותר,
צוות הפסטיבל

אודות

אודות

פסטיבל ירושלים לאמנויות הנו אחד הפסטיבלים המקצועיים, המרכזיים והייחודיים בירושלים. הפסטיבל מציג, למשך חמישה ימים, הפקות של יוצרים מקצועיים מירושלים ומחוצה לה, תוך דגש על מגוון עשיר ורחב של הפקות מתחומי האמנויות השונים והפרינג', כיתות אמן, סדנאות מופעי ילדים וכן הפקות מקור שנוצרו במיוחד עבור הפסטיבל.
פסטיבל ירושלים לאמנויות מהווה חלק מרכזי במיצובה של ירושלים כמרכז לעשייה תרבותית בתחומי התיאטרון, המוסיקה, הקולנוע, הפרפורמנס והמחול.
שנה קשה ומאתגרת עברה על עולם התרבות. מופעים שבוטלו, הפקות שנקטעו ותעשייה שלמה שעצרה מלכת. תרבות הזום והמסכים עברה למרכז, וחיי החברה והמינגלינג הוסטו הצידה. והנה, חלפה שנה ואנחנו כאן, מציגים על במות ובמרחבים אלטרנטיביים ברחבי העיר. ואכן, יוצרים שונים בפסטיבל בחרו להתייחס לשנה זו ביצירות שצמחו מקושי עצום ואפלה מצמיתה, לעבר קרן האור שמתחילה לבצבץ. אנו בטוחים כי אור גדול ישטוף את עולם התרבות: בזכות היוצרים, בזכות החולמים ובזכותכם, קהל הצופים.
פסטיבל ירושלים לאמנויות נוסד בשנת 2002 ע"י עופר מליח ז"ל. במסגרת הפסטיבל יתקיים יום סדנאות וכיתות אמן לזכרו של עופר. יום זה מוקיר את זכרו של עופר ואת פועלו לקידום חיי התרבות בירושלים בואו בשמחה ונתראה באירועי הפסטיבל!

דבר ראש העיר

דבר ראש העיר


באי הפסטיבל ואמניו,
"לא די שאומה עושה אמנות, אלא יש גם שאמנות עושה אומה", כך כתב הסופר והמנהיג הציוני נחום סוקולוב. ואמנם, כוחה של האמנות לעצב ולהשפיע על חיינו ותרבותנו, היה ונותר משמעותי ורב היבטים. על אחת כמה וכמה נכונים הדברים, כאשר האמנות חיה ופועלת מעל במה מכובדת ומרכזית, כפי שמציב פסטיבל ירושלים לאמנויות זה שנים רבות.
פסטיבל ירושלים לאמנויות הפך לאחד מסימני ההיכר של העשייה התרבותית בירושלים, בירת ישראל. זהו פסטיבל ייחודי, רחב ועשיר, אשר למשך שבוע אחד מהווה אכסנייה מכובדת להפקות של יוצרים מקצועיים, בירושלים ומחוצה לה. במידה רבה, הפסטיבל הוא המחשה נוספת למעמדה של ירושלים כמרכז לעשייה תרבותית, וזאת כתוצאה מההשקעה רבת השנים שעיריית ירושלים משקיעה בתחומי התרבות והאמנות בעיר. לאחר שנה קשה ומאתגרת שעברה על כולנו ובפרט על עולם התרבות, אני שמח לראות ולהיות שותף בחזרה לשגרה.
אני מאחל לכל באי הפסטיבל חווייה מהנה ומעשירה
בברכה,
משה ליאון
ראש העיר ירושלים

המערכת

מנהל אגף תרבות ואומנויות

יורם ברוורמן

הממונה על אמנויות הבמה

סמי נבות

מנהלת הפסטיבל ומופעי התיאטרון

רחל כ. צבעוני

ניהול מופעי מוסיקה

משה דה גרציה

גלית עובדיה

ניהול מופעי מחול

עינת רז גלוברמן

ניהול מופעי ספריות

גלית קלה

ניהול אירועי קולנוע

פורום יוצרי הקולנוע בירושלים

פרסום ויח"צ

אגף דוברות והסברה, עיריית ירושלים

עיצוב

brief

ניהול מופע פתיחה

רחל כ. צבעוני, נענע הפקות וביה"ס "מוסררה" לצילום ומוסיקה חדשה

ניהול מופע נעילה

משה דה גרציה, בשמת חזן, משה ולדמן והירשמן הפקות

מפיקת הפסטיבל

אילנה אמסלם

צוות ההפקה

סיגל דניאל, רונית מזרחי

ניהול ניו-מדיה

kwaa

צוות ההפקה

סיגל דניאל, רונית מזרחי

מפיקת הפסטיבל

אילנה אמסלם

ניהול מופעי מחול

עינת רז גלוברמן

ניהול אירועי קולנוע

פורום יוצרי הקולנוע בירושלים

ניהול ניו-מדיה

kwaa

פרסום ויח"צ

אגף דוברות והסברה, עיריית ירושלים

עיצוב

Brief

שינוי גודל גופנים
ניגודיות